Yeni Turizm Bakanı Kumarhane Sahibi

Yeni Turizm Bakanı Kumarhane SahibiCumurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni kabinesinde yer alan Turizm bakanı Mehmet Ersoy’un kumarhane sahibi olması sosyal medyada gündem oldu.

Birgün Gazetesi’nin haberine göre Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye’nin en büyük turizm şirketlerinden biri olan ETS Tur ve Maxx Royal oteller zincirinin sahibi. İkiz kardeşi Murat Ersoy ile geçtiğimiz yıllarda yollarını ayıran Mehmet Ersoy, Atlasjet ve Voyage Otelleri’ni kardeşi Murat Ersoy’a devretti. Ayrılma işleminin ardından, Atlasjet ve Voyage otellerinin kontrolü Murat Ersoy’a geçerken Mehmet Ersoy’da ise ETS Tur ve Maxx Royal otelleri kaldı.

Ersoy’un özgeçmişinde en dikkat çeken ayrtıntı ise Kuzey Kıbrıs’taki yatırımları. 2010 yılında Kuzey Kıbrıs’taki yönetimin havayolu şirketi Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) yüzde 51’ini satın aldıktan sonra kapatan Ersoy, aynı zamanda, 2015’in Eylül ayında Girne’de açılan ve bünyesinde Kumarhane de bulunan Elexus adlı beş yıldızlı otelin sahibi.

İlk kez 2010 yılında ETS Tur’un Kuzey Kıbrıs’a kumarhanesi bulunan bir otel açacağına ilişkin haberler basında yer almıştı. O dönem “140 milyon dolara mal olacak” denen ve adı Lara Park Otel olarak ilan edilen projenin temel atma törenine dönemin Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Kıbrıs Türk yönetiminin o dönemki lideri İrsen Küçük, Eski TC Lefkoşa Büyükelçisi Şakir Fakılı ve bazı bakan ve siyasetçiler katılmıştı.

Projeleri 2010 yılında sergilenen otelin inşası, 2015 yılında tamamlandı. Ancak adı Elexus Hotel olarak değiştirildi ve 200 milyon dolara mal olduğu açıklandı.

Ersoy kardeşlerin turizm sektöründeki hızlı yükselişinde temel faktörün AKP iktidarına yakınlık olduğu ifade ediliyor. 2007 yılında evlenen büyük patron Murat Ersoy’un nikah şahitliğini dönemin Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu biliniyor.

Yorumunuzu Yapın "Yeni Turizm Bakanı Kumarhane Sahibi"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien