Yeni Geliştirilen Bitcoin Banknotları Tedavüle Giriyor

tangem singapur tarafından geliştirilen bitcoin banknotlarıSingapur’da bir şirket, içinde Bitcoin barındıran banknotlar basarak tedavüle süreceğini duyurdu. Singapur dünyanın en büyük kripto pazarlarından birtanesi. Oldukça gelişmiş Bitcoin teknolojisine sahip olan ülkeden yeni bir adım geldi. Üzerlerinde bulunan karekodlarla işlem yapılabilecek olan Bitcoin banknotlarının büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Webtekno’nun haberine göre, Singapurlu finansal teknoloji firması Tangem, ülkede bulunan bir mağazısında akıllı Bitcoin banknotlarını piyasaya süreceğini açıkladı. Değeri 0.01 ila 0.05 Bitcoin arasında değişmesi beklenen kağıt banknotlara Tangem Notes adı veriliyor. Şirketin açıklamalarına göre Bitcoin dolaşımındaki güvenliği önemli bir ölçüde geliştirecek paralar, kullanıcıların kripto para kazanmalarına da vesile olacak.

10.000 ADET BANKNOT ŞİRKET YETKİLİLERİNE DAĞITILDI

Singapurlu şirket Tangem’in, İsviçre ve Çin’de de ofislerinin bulunduğu düşünülürse, Bitcoin banknotlarının yakında pek çok kıtada ortaya çıkacağı söylenebilir. Hatta iddialara göre hazırlanan 10.000 adet banknot, dünyanın dört bir yanındaki şirket ortaklarına ve dağıtım merkezlerine çoktan ulaştırılmış durumda.

Banknotların karmaşık detaylardan oluşmadığını, kullanıcıların bu banknotları kullanırken Bitcoin transfer uygulamalarına da ihtiyaç duymayacakları şirket tarafından açıklandı. Tek yapılması gereken NFC özelliğine sahip bir akıllı telefon edinmek. Banknotlar akıllı cihazların NFC sensörüne okutulduğunda güvenli oldukları da anlaşılıyor.

BİTCOİN TRANSFERİ BASİTE İNDİRİLİYOR

Bitcoin transferlerinde özel Blok Zinciri şifrenizi hatırlamak, işlem ücreti ödemek ve onay gelmesi için zaman geçirmek zorundasınız. Bu üç karmaşık detay Tangem banknotları sayesinde ortadan kalkıyor.

Tangem’in banknotları, Samsung tarafından üretilen özel bir işlemci olan S3D350A yongasını kullanıyorlar. Şirketin bu banknotları oluşturmadaki amacı kripto paraları saklamak için kullanılabilecek bir nevi kripto para cüzdanını hayata geçirmekti.

Tangem’in mobil uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışan banknotlar, hem Bitcoin alışverişlerinde hem de saklama yöntemlerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Yorumunuzu Yapın "Yeni Geliştirilen Bitcoin Banknotları Tedavüle Giriyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien