The Stars Group’un 4.7 Milyar Dolar’lık Sky Betting Satın Alımı Tamamlandı

The Stars Group’tan 4.7 Milyar Dolar’lık Satın AlmaPokerStars’ın arkasındaki şirket olarak bilinen The Stars Group, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Sky Betting’i satın alma işlemini tamamladı. Sky Betting 4.7 Milyar Dolar karşılığında Stars Group bünyesine katıldı.

Sky Betting & Gaming, CVC ve Sky’ın ortak bir ürünü. Sky Betting & Gaming, artık Kanada merkezli The Stars Group bünyesinde yer alacak. PokerStars gibi oldukça popüler bir ürünü bulunan The Stars Group’un Sky Betting ile düzenlenmiş piyasalardaki etkinliğini arttırması bekleniyor.

”Anlaşma Bizim İçin Dönüm Noktası”

Nisan ayında ortaya çıkan Sky Betting & Gaming ile Stars Group anlaşmasının netleşmesi 3 ayı buldu. Birkaç hafta önce netleşen anlaşma ile ilgili The Stars Group yöneticisi Rafi Ashkenazi açıklamalarda bulundu. Sky Betting & Gaming’in PokerStars’ın yanına eklenmesinin gelirlerini %75 oranında arttıracağını belirten Ashkenazi, bu anlaşmanın kendileri adına dönüm noktası olduğunu belirtti.

Sky Betting Gaming’in ideal bir tamamlayıcı olduğunu dile getiren Ashkenazi, anlaşma ile İngiltere’de daha etkin olacaklarını vurguladı. Sektörün lider poker platformuna sahip olduklarını belirten Ashkenazi, anlaşmanın kendilerine katkı sağlayacağından hiçbir şüphesinin olmadığını söyledi.

Ashkenazi, Sky Betting’in büyüme potansiyeli hakkında da açıklamalar yaptı. Bu yeni satın alım işleminin müşteri sayısını da arttırmasını bekleyen Ashkenazi, birçok ülkede hizmet verebileceklerini açıkladı.

3.7 Milyar Dolar Nakit Ödendi

Satın alma işleminin netlik kazanmasının ardından ödeme planı da açıklandı. Kanada merkezli The Stars Group, 3.7 Milyar Dolar’ı nakit ödedi ve geri kalanı taksitlendirdi. Bu satın alma işleminin İngiltere piyasasını biraz daha canlandırması bekleniyor.

Yorumunuzu Yapın "The Stars Group’un 4.7 Milyar Dolar’lık Sky Betting Satın Alımı Tamamlandı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien