Rakibine Irkçı İfade Kullanan Poker Oyuncusu WSOP Turnuvasından Atıldı

Rakibine Irkçı İfade Kullanan Poker Oyuncusu Turnuvadan AtıldıAdrian Sorin Lovin, çok sayıda sosyal medya hesabına ve basın organlarına göre rakibi Maurice Hawkins’e ırkçı ifade kullandığı gerekçesiyle WSOP turnuvasından atıldı.

Poker masalarının çok konuşan isimlerinden Maurice Hawkins, WSOP 1.500 Dolar giriş ücretli bir turnuvaya katıldı. 11 WSOP şampiyonluğu bulunan Hawkins’in iddiasına göre rakibi Adiran Sorin Lovin “kapa çeneni zenci” ifadesini kullandı. Bu ifade sonrasında bir ceza alan Lovin, ertesi gün turnuvadan ihraç edildi.

Birçok poker oyuncusundan destek gören Hawkins, WSOP’a da kararından dolayı teşekkür etti.

Lovin Suçunu Kabul Etti

Olayın ardından ilgi odağı olan Lovin, birkaç gün sessizliğini korurken bu sessizliğini Assopoker.com sitesine bozdu. Açıklamalar yapan Love, bahsi geçen kelimeyi kullandığını ama Hawkins’in de daha öncesinde İtalyanca “k.mı öp” nasıl denildiğini sorduğunu belirtti. Ayrıca kullandığı kelimenin de ırkçı bir anlam taşıdığını bilmediğini iddia etti.

WSOP’ta Benzer Olaylar Geçtiğimiz Yıl da Yaşanmıştı

Irkçılık dünyanın her yerinde var olan ve insanlığın bir türlü yapmaktan vazgeçemediği anormal davranışlardan biri. WSOP ise ırkçı yaklaşımlara çok yabancı değil. Geçtiğimiz yaz yine WSOP turnuvasında benzeri bir ifade kullanılmıştı. Lazoro Hernandez’in kullandığı bu ifadeye maruz kalan kişi ise Tony Bracy’di. Hernandez, bu olayın ardından 3 aşamalı bir cezaya çarptırılmıştı.

Caydırıcı cezalarla önlem almaya çalışan WSOP yönetimi, Adrian Sorin Lovin’in ırkçı ifadeler kullanan son kişi olmasını umut ediyor.

Yorumunuzu Yapın "Rakibine Irkçı İfade Kullanan Poker Oyuncusu WSOP Turnuvasından Atıldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien