Online Poker Devi PokerStars’a 690.000$’lık Dolandırıcılık Davası

Online Poker Devi PokerStars’a 690.000 Dolar’lık Dolandırıcılık DavasıWorld Series of Poker 2016’nın ana etkinliğinde boy gösteren Gordon Vayo, geçtiğimiz haftalarda PokerStars’ın hileli ve hukuka aykırı bir davranış sergilediğini öne sürerek PokerStars’a dava açtı. İddiaya göre site, hileli yollara başvurarak Vayo’nun 700.000 Dolar kazancını ödememiş.

Profesyonel poker oyuncusu Gordon Vayo, 2011 yılından bu yana PokerStars sitesinde oyunlarını oynadığını ama 2017 yılından sonra işlerin değiştiğini iddia ediyor. PokerStars ise Vayo’nun VPN kullanarak PokerStars’a bağlandığını ve bu yüzden kazancının ödenmediğini belirtiyor.

PokerStars’ta Oynamak için Vayo Kanada’da Yaşıyor

Gordon Vayo, PokerStars sitesinde oyunlarını oynamak için yarı zamanlı Kanada’da yaşıyor. VPN kullandığını da itiraf eden Vayo, bu VPN’in PokerStars ile herhangi bir alakası olmadığını belirtiyor. Bu yüzden de kazancının ödenmemesinin hukuka aykırı olduğunu öne sürüyor.

SCOOP Turnuvasından Sonra Ödeme Yapılmadı

Dünyanın en büyük poker sitesi olarak gösterilen PokerStars, 2017 yılında SCOOP turnuvası düzenledi. Bu turnuva için Kanada’ya gittiğini belirten Vayo, bu turnuvada tam 700.000 Dolar kazandı ama kazancını kişisel hesabına çekmeyerek PokerStars’ta bıraktı.

Bu olayın birkaç ay sonrasında kazancını çekmek isteyen Vayo, hesap kapatmasıyla karşı karşıya kaldı. Site, o dönemde Vayo’nun Kanada’da olmadığını ve VPN kullanarak turnuvaya katıldığını iddia etti. Bu yüzden de kazancın ödenmeyeceği belirtildi. Vayo ise turnuva sırasınca diğer aktiviteleri için VPN kullandığını ama o dönem Kanada’da olduğunu iddia ediyor.

Karşı Dava Açıldığı İddia Ediliyor

Sürecin ardından PokerStars, kendi incelemelerinin tamamen bittiğini ve hiçbir şekilde Vayo’ya ödeme yapılmayacağını açıkladı. Bunun üzerine Vayo, PokerStars’ın kendisine göz korkutmak amacıyla karşı bir dava açtığını belirtti.

Yorumunuzu Yapın "Online Poker Devi PokerStars’a 690.000$’lık Dolandırıcılık Davası"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien