Harun Erdenay: ‘İddaa gelirleri artacak’

harun erdenay basketbolda iddaa gelirlerini arttıracağını belirttiTBF Başkanı ve Genel Kurulda Başkan adayı olan Harun Erdenay, İddaa gelirlerinin artırılması için yaptığı girişimlerin olumlu sonuçlandığını ve bu konuda kulüplerin daha fazla desteklenmesi için söz aldığını söyledi.

Kendisini Turgay Demirel’in devamı gibi göstermek isteyenler olduğunu ifade eden Harun Erdenay, “8-10 yıldır bu yapının içindeyim. Gelinen nokta da herkesçe görülüyor. Benim görevim Türk Basketbolu’nu daha ileriye götürmek olacaktır. Basketbolcu, menajer, yönetici, asbaşkan olarak yıllardır basketbolun içindeyim ve her konuda düşüncelerim var. Kimsenin de uydusu değilim. Kendi kararlarımı uygulamak için başkanlığa adayım.” dedi.

Erdenay hakem ücretlerinin artırılacağını ve böylece kurumun daha cazip hale getirilerek geliştirileceğini ifade etti ve “Hakem hava atışı yapıyor, hava atışına çıkanlardan biri 1 milyon, diğeri 2 milyon kazanıyor. Bu maçı ve atmosferi yönetecek hakemin maddi olarak tatmin edilmesi şart ki hem mavcut hakemler kendilerini daha iyi hazırlasın, hem de hakemlik gençler için cazip bir konuma gelsin. Pasta büyüdü ancak hakem ücretleri geride kaldı” diye konuştu.

Kulüplerin alınacak kararlarda Lig Kurulu vasıtasıyla daha etkin olacağını, örneğin yabancı oyuncu bonservis bedeli konusunda kendi kararlarını alabileceğini söyleyen Harun Erdenay, takımların sahaya çıkan staffında kısıtlama yapılacağını ve baş antrenörün dışındakilerden para alınacağını, altyapılarda da farklı biten maçlar konusunda farklı uygulamalar getirilerek çocukların basketbola küsmesinin önleneceğini sözlerine ekledi.

Kaynka: Basketfaul.net

Yorumunuzu Yapın "Harun Erdenay: ‘İddaa gelirleri artacak’"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien