Bitcoin’den Kazandığı Paralarla Dünyayı Geziyor

bitcoin gezgini Jonas Hornehoj2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin asıl patlamasını 2017 senesinde yaşadı. Dünya çapında popülerliğe kavuşması Bitcoin’in değerlenmesiyle birlikte gerçekleşti. Erken dönemlerde Bitcoin’e yatırım yapan birçok insanın hayatı değişti. Onlardan biri de Danimarkalı Jonas Hornehoj oldu. Hornehoj, Bitcoin’e yatırım yaptı, şimdi dünyayı geziyor.

Bitcoin alıp deyim yerindeyse yastık altında tutan birçok yatırımcı büyük borçlarını kapatıp, kendilerine vakit ayırabilecek maddi refah seviyelerine eriştiler. Bitcoin bazıları için borçlarını kapatmak, bazıları içinse büyük bir romantik maceranın fitilini ateşlemek oldu. Danimarkalı Jonas Hornehoj, Bitcoin’i bir fırsata dönüştürdü.

Coinbülteni’nin haberine göre, elindeki Bitcoin’lerin büyük bir kısmını satan Hornehoj, yanına kız arkadaşını da aldı ve kazancıyla dünyayı turlamaya başladı.

24 yaşındaki Danimarkalı Kopenhag’daki işinden kazandığı bin doları Bitcoin’e yatırdı ve kripto paraların geçen sene yükselmesinden sonra iyi bir kazanç elde etti. Daha sonra kazandığı para ile de dünyayı gezmeye başladı.

“BİLİNÇLİ YATIRIM YAPTIM”

Yatırımı konusunda şanslı olduğunu ve piyasanın maalesef herkese aynı fırsatı sunmadığını belirten Hornehoj, Bitcoin’i bir balon olarak asla görmediğini belirtiyor. Yatırım yapmadan önce uzun süren araştırmalar yaptığını ve asla hiçbir zaman oturduğum yerden basit para kazanayım düşüncesine girmediğini belirten genç adam, bilinçli bir şekilde yatırıma karar verdiğini, piyasanın ve teknolojinin dünyaya katacağı şeyleri belirleyerek bu işe girdiğinin altını çiziyor.

Hornehoj’un da ifade ettiği gibi kripto para piyasası maalesef herkes için olumlu işler vaad etmiyor. Bunun en yakın örneği de daha önce haberini yazdığımız 20 yaşındaki Koreli öğrenci Kang Dong Pyo. Şubat ayında 186 bin dolar tutarında Bitcoin’ini kaybeden genç öğrenci, maalesef yaşamına son vermeyi seçmişti. Pyo’ya ek olarak elindeki yatırımı iyi değerlendirmeyen veya bir şekilde kaybeden birçok kişi de ağır depresyonlar geçirebiliyor.

Tüm olumsuzluklara karşın Hornehoj gibi hayat değiştiren hikayelere tanıklık ediyor olmak çok güzel. Kripto para hareketlerinin birçok insanın kaderini değiştirerek dünyadaki taşları yerinden oynattığı bir gerçek.

Danimarkalı genç ve kız arkadaşı şu an için Vietnam’ın Hanoi şehrinde ve durmaya niyetleri yok. Hornehoj, “Endonezya, Filipinler, Myanmar, Nepal, Kore ve Çin’i de görmek istiyorum.” diyerek geziye devam edeceklerini belirtiyor.

Yorumunuzu Yapın "Bitcoin’den Kazandığı Paralarla Dünyayı Geziyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien